Mladá žena začala do autoškoly docházet loni na jaře. Už tehdy údajně od instruktora poslouchala, že má nosit krátká trička s výstřihem, protože jí to může pomoc udělat dojem na komisaře a ulehčit závěrečné zkoušky. Pak Diana Duru autoškolu přerušila a po roce se vrátila minulý týden v pondělí.

Týden potom jí měl instruktor při jízdě říct, že se půjdou koupat. Diana Duru si myslela, že si dělá legraci, po zastavení u lomu nedaleko Třeště se ale začala bát a tak napsala svému příteli. Učitel autoškoly pak podle ní hledal místo, kde nejsou žádní lidé. A chtěl se koupat. „Vybalil ručníky a plavky. Řekla jsem, že nejdu. Stále na mě naléhal, abych šla. Říkal, že mi půjčí jeho plavky, což byly jen nějaké trenýrky a prý můžu jít bez vršku. Poté tvrdil, že mám jít celá nahá, že půjde nahý i on. Nemusím se prý před ním stydět,“ popsala mladá dívka další dění.

Diana Duru začala vymýšlet různé výmluvy, jen aby nemusela do vody. Navrhla také, že počká a učitel se může vykoupat. Odpovědí prý bylo, že sám nepůjde a tyhle věci se dělají pouze ve dvou. „Asi přes půl hodiny na mě naléhal, abych se vysvlékla do naha a šla s ním. Vzal ručník, přiblížil se ke mně a zahalil mě, abych se prý začala už svlékat. Ustoupila jsem a řekla, že opravdu nejdu,“ pokračovala s povídáním Diana Duru.

Zdeněk Buchta (vpravo) čeká se svým obhájcem na jednání na chodbě Okresního soudu v Jihlavě.
Dělník v jihlavském Kronospanu málem uhořel, jeho kolega skončil před soudem

Podle Duru se po dlouhé době vydali na cestu zpět. „Když jsme byli skoro u auta, tak mi začal sahat na zadek,“ vybavila si Diana Duru. Cesty zpět se obávala, podle jejích slov pak pořád slyšela jen výčitky. „Po cestě na mě furt křičel a měl stále nějaké zbytečné připomínky k jízdě i ke mně. Věděla jsem ale, že to je kvůli tomu, že jsem s ním nešla,“ komentovala Duru.

V Třešti si pak údajně instruktor chtěl dát společně zmrzlinu. Sedli si na lavičku a instruktor tam následně zapomněl peněženku. Dvojice se proto cestou na Jihlavu otočila a musela jet zpátky do Třeště. „Za tu cestu jsem si vyslechla, že za ztrátu jeho peněženky můžu já, že stále někam chvátám,“ podotkla dívka. Dále tvrdila, že musela cestou do Jihlavy opět zastavit, protože učitel měl telefon, dvakrát nastartovala bez jeho souhlasu.

Celou cestu zpět se instruktor podle dívky choval arogantně a mírně agresivně. „Celou cestu jsem mohla jet maximálně čtyřicítkou, což v podstatě u Autoškoly Prchal není žádná novinka,“ dodala dívka. Chtěla zastavit u svého domu, to ale nesměla. Při vystupování ji prý ještě učitel chytil za krk a ramena, ale ona se rychle rozloučila a odešla.

Konflikt s přítelem

Za Dianou Duru hned přijel z Prahy přítel, hudebník a influencer Neny. Ten se druhý den potkal s instruktorem a konfrontoval ho se situací. Učitel opakoval, že dívce nic neudělal. Závěrem vyhroceného rozhovoru řekl, že je majitelem zbraně a odjel. Video se stalo hitem internetu, během pár dní ho viděly tisíce lidí.

Situaci začala na sociálních sítích řešit sestra Diany Duru a dle komentářů měly podobnou zkušenost i další dívky a ženy. O sexistických řečech, nepříjemných SMS zprávách a osahávání píše více bývalých žaček autoškoly. Některých se ptal na jejich spodní prádlo, jedné prý instruktor svlékal za jízdy svetr. Na mladé začínající řidiče pak byl údajně arogantní, zakazoval jim jet více než „čtyřicítkou“ a kvůli vyhýbání se kanálům museli jezdit téměř uprostřed silnice.

Na facebooku se nyní dívky domlouvají a chtějí na učitele podat společné trestné oznámení. Zatím se tak dle mluvčí vysočinských policistů Dany Čírtkové nestalo. Stejný postup má však v plánu i instruktor. Deníku řekl, že věc řeší s právníkem a o popisované situaci příliš hovořit nechtěl. „Je to všechno vymyšlené. Slečna si léčí své mindráky, vydírají mě a vyhrožují mi,“ sdělil svůj pohled na celou kauzu instruktor Petr Prchal.