Na hřiště navazuje také prostor malé letní scény, která bude sloužit především pro pořádání různých kulturních akcí. Nově je oplocen také areál letního kina. „Pořadatelé jej tak mohou v době produkcí uzavřít, dohlížet na něj a vybírat vstupné,“ přiblížil mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis. Areál je tak chráněný i před vandalismem. Nově je totiž zavedený režim uzavírání areálu v nočních hodinách, a to od desáté hodiny večer do šesti hodin ráno. „Zároveň je za objektem vybudovaná nová komunikace s veřejným osvětlením, po které je možné uzavřený areál pohodlně obejít,“ doplnil primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal (ODS).

Součástí investice je i protipovodňové opatření, které ochrání před velkou vodou jak sousední zoologickou zahradu, tak letní kino a další objekty pro sport a volný čas v údolí lesoparku.

Revitalizace také zahrnula úpravy na říčce Jihlávce. Dříve lesoparkem Heulos protékala potrubím, nyní je otevřené a nové koryto pojme nepoměrně větší množství vody v případě například přívalových dešťů. Přes koryto je navíc vybudovaný nový most pro přístup do zoo.

Celkové náklady na revitalizaci činí přes padesát milionů korun. Předpokládaná dotace z Evropské unie je necelých 45 milionů korun.

První akcí, kterou zrekonstruovaný areál zažije, bude hudební festival na hlavním pódiu, doprovodné akce pro děti na malé scéně a řada další atrakcí na louce před areálem letního kina. Vstupné z této akce s názvem „Přijďte na koncert, pomůžete“ je určena pro Centrum pro rodinu. Akce se uskuteční 4. září, vstupné pro dospělé bude padesát korun, děti budou mít vstup zdarma.