Rozhodl o tom v sobotu regionální sněm ODS v Jihlavě. Výkonný tým strany vytvořil návrh kandidátky pro říjnové předčasné volby do poslanecké sněmovny.

Druhé místo na kandidátce zaujmul poslanec parlamentu a bývalý primátor krajského města Vysočiny Vladimír Hink. Ten přitom kandidoval stejně jako Němcová na Vysočině na post jedničky.

„Není nic neobvyklého, že se o post lídra uchází dva kandidáti, beru to jako zdravou politickou soutěž,“ řekl k situaci bývalý hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil. Dvojka pro Vysočinu Vladimír Hink bral porážku s nadhledem.

„Miroslava Němcová je lídr, kterého si Vysočina přála, a já to akceptuji a budu jí nápomocen, porážku přijímám“ řekl po oznámení pořadí sestavení kandidátky Hink. Němcová zvítězila počtem čtyřiceti hlasů ku třiatřiceti.

Volební lídr vysočinské kandidátky Miroslava Němcová v sobotu také nastínila nejbližší kroky modrého týmu. „Nyní chceme vytvořit pracovní tým, který zasáhne do celostátní podoby kampaně ODS. Musíme mít perfektní celostátní program, akcenty směrem k Vysočině budou teprve druhým krokem předvolebních příprav,“ řekla Němcová.

Třetí místo na kandidátce obsadil Milan Šmíd z Žirovnice, čtvrté Simona Kafoňková z Třebíče, na páté pozici bude kandidovat havlíčkobrodský ekonom Jan Tecl. Vysočinskou kandidátku ještě musí schválit výkonná rada ODS.