V říjnu to bylo pět let, co se v Jihlavě otevřelo obchodně – zábavní centrum City Park. V souvislosti s tím některým obchodům v City Parku končí nájemní smlouvy a několik obchodů se rozhodlo, že je neobnoví. Důvodem je to, že obchody nejsou schopny utáhnout nájem, jejich tržby nejsou takové, jakoby si představovaly.

Jedním z obchodů, který již zavřel, je například Next. „Jediné, co vám řeknu je to, že nájem byl příliš vysoký a tržby malé. Lidé slyšeli jenom na slevy," řekla prodavačka z obchodu Next, která si však nepřála zveřejnit své jméno.

Podle vedení City Parku se však nejedná o nic neobvyklého. Obchody, které končí, nahradí nové. Prázdné nezůstanou. „Pro nás jako vlastníka je podstatné, aby bylo centrum celé pronajaté. I když jde samozřejmě o ideální stav. To, že některé značky odcházejí a nové přicházejí, je standardní věc," vyjádřil se Jan Burian, tiskový mluvčí společnosti CPI Group, která City Park vlastní.

Podle něj jsou nájmy nastavené správně. „Pokud tam jsou obchodní jednotky, které dokáží plnit tržby a jsou spokojeni se stávajícím stavem, nemůžeme dramaticky snížit jednomu nájemné jen proto, že nedokáže plnit své představy o tržbách. Náš cíl je sice stávající nájemce udržet, ale zase není možné proto dělat úplně všechno," informoval Burian.

Společnost CPI Group například může koordinovat mix značek, které v centru jsou, ale úroveň jednotlivých obchodů už ovlivnit nedokáže. „Pokud tam jsou stížnosti od lidí, že některý obchod prodává staré kolekce nebo nemá širokou nabídku produktů, to my neovlivníme. Pak se obchody nemohou divit, že se jim nedaří," řekl mluvčí společnosti.

Aby se některé obchody v City Parku nemusely rušit, stěhují se do nových, menších prostor. „Nájemce má možnost jít do menší jednotky. Pokud je v menší, nájem je nižší," potvrdil Jan Burian.

Kromě nových obchodů jako je T-mobile, Lindex, CCC nebo SCANguild by od Nového roku měl v City Parku být i nový větší dětský koutek a také 5D kino. Kino by mělo vzniknout v úplně novém sále.