VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do jihlavského lesoparku Heulos vede bezpečnější cesta

Jihlava - Chodci přicházející či odcházející z festivalu, koncertu nebo obyčejné procházky, pletoucí se na úzké silnici mezi auty. Tak to dříve vypadalo na cestě do údolí lesoparku Malý Heulos.

26.5.2015 1
SDÍLEJ:

Revitalizace Heulosu v Jihlavě.Foto: Deník/Dana Křížková

 Nyní je silnice v ulici Na Stoupách širší a přibyl i chodník a osvětlení. Včera jihlavský magistrát oficiálně dokončil druhou etapu projektu s názvem Revitalizace části parku Malý Heulos.

„Jednou částí projektu bylo rozšíření vozovky, vybudování chodníku a veřejného osvětlení od ulice Srázná až po areál letního kina. Pohyb v nepřehledném úseku nyní bude výrazně bezpečnější. Podél části nově upravené komunikace vznikla odstavná plocha pro parkování," popsal primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD).

Polepší si také sportovci, kteří léta využívali zastaralý a nevyhovující objekt šaten. Na jeho místě je dnes 26 parkovacích míst a sportovci mají nové útočiště přímo u oválu na stadionu, kde vyrostla třípodlažní budova s tribunou pro asi tři stovky sedících diváků, se šatnami pro sportovce, prostory pro časomíru, techniku, kanceláře, občerstvení a sociální zařízení.

V sousedství fotbalového hřiště vznikl nový sektor pro hod oštěpem, kladivem a diskem. „Na něj navazuje nově upravený volný prostor pro různé volnočasové aktivity, který se využívá třeba pro cirkusy nebo stanové městečko velkých sportovních akcí nebo festivalů," uvedl primátor Rudolf Chloupek. Prostor však zatím zůstává oplocený a nebude se využívat z důvodu uchycení nového trávníku.

Na stávající stezku kolem areálu letního kina je napojená nová stezka pro pěší a cyklisty podél řeky Jihlávky k areálu sportovní haly v ulici Okružní. Stezka přechází přes řeku po nové lávce a vyúsťuje při Okružní ulici, kde navazuje na nově vybudovanou cyklostezku B02. Celkové revitalizované území zaujímá plochu 1,8 hektaru.

Náklady na akci jsou 66 milionů korun bez daně, z výběrového řízení byla dodavatelem firma Agrostav. Projekt byl z pětaosmdesáti procent financován z fondů Evropské unie. Na Malém Heulosu se pracovalo od března loňského roku.

Při první etapě revitalizace parku Malý Heulos, která byla dokončena v roce 2010, byl upraven areál letního kina, vznikla nová malá scéna a dětské hřiště.

Postavila se nová komunikace, která obchází areál letního kina, takže i v průběhu akcí může bez omezení kolem areálu proudit doprava. V území je nová kanalizace a veřejné osvětlení. Jako protipovodňové opatření bylo zrušeno potrubí říčky Jihlávky, která opět protéká otevřeným korytem.

Autor: Dana Křížková

26.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení