„Přihlášené volební strany v Jihlavě pro nadcházející komunální volby jsou ANO 2011, Česká strana sociálně demokratická, FÓRUM JIHLAVA, Komunistická strana Čech a Moravy, Křesťanská demokratická unie - Československá strana lidová, Moravské zemské hnutí, Občanská demokratická strana, Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura, Svobodní a Realisté společně pro Jihlavu, ŽIJEME JIHLAVOU!,“ vyjmenovala Aneta Hrdličková z kanceláře primátora jihlavské radnice. Jihlavský magistrát rovněž přijal kandidátní listiny ze všech 49 obcí ve své působnosti.

Přesný počet kandidátů pro Jihlavu a okolní obce však ještě není znám. Definitivní seznam registrovaných stran a počet jejich kandidátů bude k dispozici 18. srpna.

„Nepodání kandidátky by znamenalo, že by se v obci volby nekonaly a do doby náhradního termínu voleb by obec vedl stát prostřednictvím ustanoveného správce,“ doplnila Jana Škrdlová z kanceláře tajemníka jihlavského magistrátu.

Komunální volby se budou konat na podzim v termínu od 5. do 6. října 2018. Celkem podalo kandidátní listinu v České republice 159 volebních stran s 1 219 kandidáty.