Celý peloton během té doby projede Region Renesance a Waldviertel a propojí díky tomu města Telč, Raabs, Horn a Eggenburg.
Na kolo v rámci akce pod názvem RegionRenesanceTour usedl i starosta Telče Roman Fabeš.

„Předpokládám, že pojedu celou trasu. Na první pohled sice stodvanáctikilometrová trasa vypadá strašidelně, ale jede se tři dny. První den se jede asi jenom padesát kilometrů do Raabsu. Do Hornu je to pak další den asi čtyřicet kilometrů a zbytek cesty se jede v neděli. Myslím, že to bude, co se týče délky a výkonu, spíše turistika. Bohužel nám ale nepřeje počasí,“ řekl Fabeš.

Celou trasu hodlá projet jenom hrstka cyklistů. Vyznavači cykloturistiky by se k pelotonu měli postupně připojovat a zase se od něho odtrhávat.


Většina milovníků kol zamířila pouze na hranice státu.
„Nepojedu celou cestu. Můj cíl je obec Písečná na hranicích. Uvidím ale ještě podle počasí,“ zmínila další účastnice akce Michaela Hemzová. Jenom na hranice se chystala i osádka trojkola.

„Tomuto kousku je asi šedesát let. Je svařené ze starých rámů. V téhle podobě je asi dvacet let,“ prozradil řidič trojkola Josef Havlík z klubu myslibořských kolařů. „Řízení není nic těžkého. Už dvakrát bylo toto kolo po vlastní ose ve Vídni,“ dodal Havlík.