„Přijedou mimo jiné delegace z Polska, Slovenska, a poprvé v historii akce se zúčastní i turisté z Maďarska. Přihlásilo se přes sto osmdesát Slováků," řekl hlavní organizátor Vladimír Mazal, předseda Klubu českých turistů Telč.

Pro turisty je na všechny čtyři dny připraven bohatý sportovní, kulturní i společenský program. Zúčastnit se mohou například třídenního přejezdu přes čtyři vrchy Vysočiny Křemešník, Čeřínek, Špičák a Javořici. „Zatím je na tuto akci nahlášeno patnáct lidí. Podmínky by měly být dobré i pro běžky, uvidíme podle aktuálního vývoje počasí," zmínil Mazal s tím, že nabízí například také zimní táboření u rybníka Roštejn, ale o tuto aktivitu zájem moc velký není.

Pro turisty je připraveno i několik dalších pěších a běžeckých tras, dále prohlídka telčských atrakcí nebo třeba koncert vážné hudby a papučový bál.

„Pro turisty jsme nachystali také upomínkové předměty tašku se znakem, turistickou nálepku, dřevěnou známku a kovový odznak," uzavřel Mazal. V Telči se celorepublikový zimní sraz turistů koná poprvé v historii.

ZUZANA MUSILOVÁ