Podnět na prošetření podal bývalý zaměstnanec Stříbrných teras Petr Kubíček, a to proto, že si myslí, že město by se mělo zabývat svou pozicí 
v tomto projektu.

„Nevím, jestli je správné, že ředitel domova pro seniory dělá zároveň ředitele komerční prádelny a kavárny v areálu a je placený domovem. Nevím, jak to stíhá, hlouběji 
o těchto věcech mluvit nemohu," vyjádřil se Kubíček. Dodal, že město ztratilo kontrolu nad běžným chodem domova. „Nemá dostatečnou váhu ve správních orgánech tak, aby mohlo prosazovat svoji kontrolní činnost. Mám pocit, že peníze ze sociálního systému nejsou využívány tak, jak být mají," dodal Kubíček. Podle náměstka primátora Jaroslava Vymazala (ODS) kontrolní orgány žádné pochybení nezjistily. „Nemám k tomu co víc dodávat, kontroly nezjistily nic špatného. Pan Kubíček vyjádřil podezření, my jsme konali a prošetřili to," vyjádřil se Vymazal. Doplnil, že nemá důvod výsledkům kontroly nevěřit. Podle něj jsou Stříbrné terasy pro město výhodné. „Dlouhodobě splácíme úvěr, a když porovnáme provozní náklady domova Stříbrné terasy a Lesnova, tak to opravdu vychází velmi dobře," uvedl Vymazal.

Ředitel Stříbrných teras Jiří Vondráček nechtěl včera situaci pro Deník podrobně komentovat. „Počkejme si na výsledek kontrolního a finančního výboru, jejichž výsledek bude na jednání zastupitelstva. Já výsledek v tuto chvíli neznám. Říkám k tomu jen to, že to celé poškozuje dobré jméno našeho domova," řekl Vondráček.

Vybudování Domova seniorů Stříbrné terasy je ojedinělým příkladem spolupráce města Jihlavy, soukromé společnosti Corbada a Ministerstva práce a sociálních věcí. Za účelem vybudování domova pro seniory vznikla obecně prospěšná společnost DS Stříbrné Terasy, která je nositelem projektu.

Ten získal pětašedesátiprocentní dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky, zbývající částku uhradila obecně prospěšná společnost z úvěru. Úvěr v postupných splátkách platí město, po vypořádání smluvních závazků bude domov seniorů převeden městu. Celkové náklady na vybudování domova byly 107 milionů korun.
Domov byl slavnostně otevřen v červnu roku 2012. Zázemí pro seniory vzniklo přebudováním někdejších průmyslových prostor, které opustila firma Tesla v Havlíčkově ulici. Tesla se tehdy přestěhovala do jihlavských Hruškových Dvorů.

„Domov je organizován komunitní metodou, která před shromažďováním klientů ve velkých anonymních společenských místnostech dává přednost menším sepjatým kolektivům obyvatel několika pokojů," popsal již dříve ředitel domova Jiří Vondráček. Kapacita Stříbrných teras je přibližně osmdesát lůžek ve dvojlůžkových a jednolůžkových pokojích.

Domov seniorů byl prvním z mnoha projektů, které se 
v areálu postupně dokončují. Následoval lékařský dům, podzemní parkoviště, kavárna nebo hotel s restaurací.