Vše totiž zahájilo ještě předchozí vedení obce v létě 2018. „Od července do listopadu jsme dováželi vodu, prakticky vždy po víkendu jsme museli navozit vodojem, týden to vydrželo a po neděli byl zase prázdný. Bylo to finančně náročné,“ vzpomíná současný starosta obce David Drahoš.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Věžnice mají horní a dolní vodovod, posilovaly přitom ten horní. „Loni jsme udělali vrty, s jejich vydatností to vypadá dobře a letos zbývá to napojit,“ podotkl starosta k akci za dva miliony korun.

Dalším úkolem pak bude vyřešit situaci domácností, které se nedostaly do spádu a tak nevyužívají čistírnu odpadních vod. „Požádali jsme o dotace na domovní čistírny, to se stále vyřizuje,“ řekl starosta.

Pozornost přitom vyžadoval i dolní vodovod, bylo potřeba ho vyčistit, pro potřeby dolní části obce je nyní dostatečný. Devatenáct nových rodinných domů, které ale mají v této části Věznic vyrůst, budou muset být napojeny na horní vodovod. Do budoucna by pak chtěla radnice horní a dolní vodovod propojit. „Pak by obec mohla mít jen jeden vodojem a jednu úpravny vody, to je ale vzdálenější budoucnost“ vysvětlil David Drahoš.