Například judista Lukáš Krpálek, zpěvačka Lucie Bílá, herec Karel Zima anebo Tomáš a Tamara Klusovi. Ti všichni chtějí pomoci se sháněním peněz pro lidi, kteří je opravdu potřebují. Donwio společně vymysleli David Procházka z Prahy, Olga Štrejbarová z Jihlavy a Libor Hoření z Brna.

Nový projekt startuje se začátkem října. „Na pomoc konkrétním lidem v něm spojí síly české osobnosti spolu s dárci z řad veřejnosti. Tím, že splní sen někomu jinému, můžou si ve finále splnit svůj vlastní, a to v podobě času stráveného s vybranou celebritou. Leckdy velmi netradičním způsobem,“ vysvětlila Olga Štrejbarová.

Zatrénovat si, zajít na oběd, strávit párty noc, proletět se mezi oblaky, zacvičit jógu, stát se na den jeptiškou, dát lekci na kytaru nebo třeba lekci herectví můžete s řadou známých osobností. Třeba i s Tomášem Šebkem, Kapitánem Demo, Jiřím Macháčkem, Terezou Maxovou, Jakubem Kohákem, Patricií Solaříkovou, Pokáčem, Liborem Boučkem, sestrou Angelikou, ale i se spoustou těch, jejichž jména si nechávají organizátoři jako překvapení.

Vítězná slunečnice.
Soutěž má překvapivého vítěze. Vyhrála slunečnice, která vyrostla z asfaltu

Organizátorům v tomto případě nejde o zviditelnění některé z osobností českého šoubyznysu, ale zejména o zviditelnění problémů v české společnosti. Propojení se známý tvářemi je příjemným bonusem pro ty, kteří se rozhodnou přispět a pomoci. „Proč není dostatek asistentek v domácí péči? Proč je nutné jezdit na rehabilitaci na Slovensko a jak je těžké pro mámu samoživitelku zvládat péči o handicapovanou dceru? Chceme ukázat životy lidí, kteří jsou denně hrdiny, vítězi i poraženými a snažit se o nějaké plošnější řešení. Chceme upozornit i na jednotlivé organizace, které v naší zemi těmto lidem pomáhají a často se jim nedostává finančních prostředků ani zájmu ze strany státu,“ doplnila k tomu Olga Štrejbarová.