Součástí plánu je rekonstrukce celého hřiště včetně cesty, největší podíl z jednadvaceti milionů ale půjde jinam. „Plán počítá s demolicí stávající dosluhující dvoupodlažní budovy. Vystaví se nová, jednopodlažní a bezbariérová,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu Petr Laštovička (ODS). Stávající budova je ze sedmdesátých let a veškeré dosavadní investice do ní byly pouze na běžné opravy.

Zatímco dopoledne by měla na hřišti probíhat výuka pro školy, odpoledne by mohly na hřiště mířit rodiny s dětmi. Podobně, jako je tomu v současné době. „Na hřiště mohou zavítat i senioři, kteří se potřebují seznámit s novým elektrokolem,“ poradila Veronika Vošická Buráňová z BESIPu.

Magistrát by rád po rekonstrukci předal dopravní hřiště do kompetence městské policie. Preventista z jejích řad by pak mohl dohlédnout také na to, aby mezi dětmi na kolech neběhali psi. „Psů na dopravním hřišti bychom se chtěli zbavit,“ potvrdil radní za ODS David Beke. V areálu nebude chybět ani kamera, oplocení naopak nepřichází v úvahu a to nejen vzhledem k blízkosti vodního toku.

Ilustrační foto
Farníci z Jihlavska chtějí pomoci rodině z Komárovic

Město by ráno dopravní hřiště značně pozvedlo. Ve hře je spolupráce s komerčním sektorem v oblasti občerstvení, ale zejména pak ohledně možnosti půjčování jízdních kol, třeba i s elektrickým pohonem. „A to nejen do prostor dopravního hřiště,“ dodal Laštovička.

V současné době se hledá firma, která se zakázky chopí. Práce by se měly rozeběhnout v příštím roce a v roce 2021 skončit. „Doprava je alfou a omegou tohoto města a v rámci udržitelné mobility je edukace mládeže velmi užitečná,“ odověděl Laštovička na dotaz, zdali Jihlava potřebuje nové hřiště za 21 milionů.

Dětské dopravní hřiště chtějí i v Lukách
Nové dopravní hřiště pro děti by mohlo vzniknout v těsné blízkosti cyklostezky v Lukách nad Jihlavou. V městysi je hodně dětí a vhodná by byla také blízká pumptracková dráha. Rodiny by tak mohly zabavit menší i větší děti. „Dětské hřiště bychom chtěli u zdravotního střediska. Je tam i parkoviště. V průběhu příštího roku by se měly dráty vysokého napětí umístit pod zem a pak můžeme projekt realizovat,“ prozradil starosta Luk nad Jihlavou Viktor Wölfl (STAN).