„Omlouváme se řidičům a cestujícím za komplikace a případné zdržení. Opravy obou komunikací jsou potřebné a povedou k výraznému zlepšení stavu komunikací po dokončení oprav,“ uvedl primátor města Petr Ryška, který má ve své gesci také dopravu.

Omezení řidiče čeká na Pávovské ulici od pondělí 11. září do pátku 15. září. Silničáři budou frézovat povrch a na Pávovskou ulici se dostane dopravní obsluha i městská hromadná doprava. Nový asfalt silničáři v případě příznivého počasí položí o víkendu 16. a 17. září, a to za úplné uzavírky ulice. Městská hromadná doprava se v sobotu a v neděli vydá na trasu přes přivaděč, zastávky Kronospan, U Rybníka, Škola Bedřichov a Zadní Bedřichov vynechá.

Parkování v Jihlavě.
Jihlavou začne od října jezdit auto, co umí číst SPZ. S pokutami začne opatrně

Pávovská ulice získá nový povrch v úseku od Sokolovské ulice přes průmyslovou zónu a Bedřichov až k okružní křižovatce s Průmyslovou ulicí. Oprava silnice je součástí oprav objízdné trasy rekonstruovaného přivaděče, je společnou akcí Ředitelství silnic a dálnic a města.

Kraj Vysočina zahájí v úterý 12. září rekonstrukci ulice Romana Havelky od Pražského mostu přes okružní křižovatku u Kauflandu k nájezdu na přivaděč I/38. Doprava bude v místě jezdit obousměrně jedním pruhem, kyvadlový provoz bude řídit semafor. Vjezdy do ulic Královský Vršek, Sokolovská a na přivaděč I/38 budou nepřístupné.

Rekonstrukce této poloviny ulice potrvá zhruba do poloviny října. Řidič se mohou tomuto místu vyhnout, pokud pojedou po přivaděči, po Jiráskově a Fritzově ulici nebo po ulicích Jiřího z Poděbrad nebo Kollárova a Havlíčkova. Městská hromadná doprava a linkové autobusy ve směru na Bedřichov pojedou odklonem přes ulici Královský Vršek, náhradní zastávka Kaufland bude u hasičské stanice a náhradní zastávka Královský Vršek u křižovatky se Sokolovskou ulicí.