Modernizace a opravy mostů i silnic, stavba obchvatů a vznik dalších nových cest. To vše přinese na Vysočinu dostavba jaderné elektrárny v Dukovanech. Pro převoz nadměrných nákladů na její stavbu jsou totiž některá místa na silnicích nyní nevyhovující. K některým změnám na silnicích dochází již nyní, další jsou v plánu v blízké budoucnosti. Změny se týkají hlavně Havlíčkobrodska, Jihlavska a Třebíčska.

Na silnici I/38 přes Vohančický potok u Golčova Jeníkova na Havlíčkobrodsku dojde k dočasnému zvýšení zatížitelnosti mostu. „Náklady mířící do Dukovan budou dále objíždět mosty u Štoků, kde bude zřízena dočasná mimoúrovňová silnice. Ta poslouží právě jako objížďka mostu na silnici I/38. Další dočasný průjezd u Měšína umožní objet podjezd na dálnici D1,“ vyjmenoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Milan Beneš před Okresním soudem v Jihlavě.
Myslivec z Jihlavska dostal trest za ubití srny. Byla to rána z milosti, hájí se

Se stavbou provizorní silnice počítá kraj také u Velkého Beranova, cesta umožní objet mimoúrovňovou křižovatku, jejíž součástí je most převádějící dálnici D1 přes silnici II/353 v katastru Rytířska.

S dostavbou Dukovan souvisí také například stavba jihlavského i brtnického obchvatu nebo oprava důležitého mostu na silnici první třídy v Havlíčkově Brodě. Deník o tom již informoval. „Obchvaty na krajských silnicích bude třeba vybudovat také v Zašovicích, Okříškách a Slavěticích,“ doplnil kraj.

Vlastimil Jindra z Příjemek, jeden ze šťastných majitelů historických motorek
Láska na celý život, říká Jindra o motorkách. Vystavuje v Havlíčkově Brodě

Ten musí nyní aktualizovat takzvané Zásady územního rozvoje, o aktualizaci rozhodne v příštím týdnu krajské zastupitelstvo.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Safari na Vysočině? Tipněte si, kde se nachází tato nevšední zahrada

Zdroj: Deník/Zuzana Musilová