Závodit budou tedy především zástupci jednotlivých radnic z Třešťska, Telčska, Dačicka, Jemnicka a Slavonicka.

Posádku lodi tvoří 18 závodníků plus bubeník a kormidelník, které zapůjčí pořadatel. Každá posádka pojede dvě jízdy a hodnotí se nejrychlejší čas. „Bylo by hezké, kdyby celý tým měl stejný dres. Například trička, fotbalový dres, kalhoty, klobouky a tak podobně. Fantazie si meze neklade," uvedla za pořadatele z Místní akční skupiny Telčsko Eva Skálová.

Kvůli kapacitě Štěpnického rybníka je počet posádek omezený na 12. Místa se zaplnila do posledního. „Startovné pro jednotlivce je 50 korun, pro celou posádku tvořenou osmnácti lidmi je tedy startovné 900 korun," dodala Skálová.

Kormidelníka a bubeníka dodává obsluha dračích lodí. V případě požadavku na možnost vlastního bubeníka bude tato možnost zvážena dle zkušenosti posádky. Každá posádka si určí svého kapitána, který bude jednat za celou posádku. „Každá posádka pojede dvě rozjížďky na čas, pro celkové pořadí ve výsledkové listině bude počítán lepší čas. Najednou pojedou dvě lodě, každá ve své dráze. V druhém kole si obě lodě dráhy vymění," dodala Skálová. Akce se koná v rámci projektu Regionem Renesance zdravě.