Povětrnostní podmínky byly ideální. Svítilo slunko a vál tolik potřebný vítr. „Lítá to výborně, samo. Fouká, jak vidíte, pořádně, lepší to být nemohlo,“ pochvaloval si gymnazista Viktor Němeček.

Letos pouštěl draka poprvé. Byl majitelem draka-ufona. „Pojmenoval jsem ho Ufoun v okně,” poznamenal mladík. Naopak Tomáš Gregor zápasil s drakem neobvyklého trojúhelníkového tvaru. Jeho „Bermudskému trojúhelníku“ se moc létat nechtělo. „Zatím to moc nelétá, má to moc lehký zadek. Budu muset prodloužit ocas, což jsou tady ty fáborky. Udělám to na místě,“ rozhodl Gragor.

Míša Houzarová vyrazila do lokality Skalka s babičkou a dědou. „Máme netopýra. Netopýři lítají líp než draci,“ byla si jistá malá Míša z Antonínova Dolu. Draka koupili prarodiče v Itálii. „Na pláži to tam létalo a prodávali to tam, tak jsme netopýra koupili,“ připomněl děda Rudolf Šmíd.

Drakiádu pořádalo Informační centrum pro mládež. Vzlétlo 17 draků. „Letos jde o díla a názvy docela originální. Máme draka kapesníka, dráčka motoráčka, draka Dingo, Ferdu, Šášu, netopýra, chobotnici a další,“ vyjmenovala některé zajímavé názvy organizátorka Alena Mikulíková.

Drakiáda měla i své vítěze. Soutěžilo se v kategorii Nejoriginálnější ručně vyrobený létající objekt a v kategorii Drak, který se nejdéle vznáší na obloze. Starší vítězové se mohli těšit na slevovou kartu ISIC a malé děti na sladkosti, tašky nebo létající disky frisbee.