Zatímco v minulosti Jihlava využívala externích služeb, nyní uzavře dohodu o pracovní činnosti se Silvií Čermákovou (Žijeme Jihlavou) a Davidem Bekem (ODS). Tito radní znají dobře danou problematiku a jejich služby vyjdou i levněji, obhajuje krok koalice. Konkrétně to vyjde na necelých devět set tisíc korun ročně.

Čermáková bude zajišťovat práce z kulturní oblasti, Beke je pak projektovým manažerem nové multifunkční haly, která nahradí Horácký zimní stadion. „O veškeré provedené práci budeme samozřejmě informovat i veřejnost. Výsledky budou ve městě jasně zřetelné, jelikož se týkají slabých článků Jihlavy,“ uvedla primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava).

Opozice tento krok na zasedání zastupitelstva silně kritizovala. Hnutí ANO požadovalo, aby se Beke stal uvolněným radním. „Získáme dvakrát více hodin pro město za stejné peníze,“ řekl Radek Popelka. „Pokud bychom platili externího člověka pro zimák, zaplatili bychom daleko více,“ reagovala Koubová s tím, že radní nechce opustit své zaměstnání. Čermáková jen podotkla, že ona v případě uzavření dohody přejde u svého zaměstnavatele na poloviční úvazek.

Dohoda bude uzavřena i s Boženou Kremláčkovou (KSČM), která se bude spolu s Čermákovou starat o občanské záležitosti podobně jako v minulosti. Další zastupitelé se pak nároku na odměnu vzdali, Jaroslav Vymazal (ODS) se zapojuje v oblasti dopravy, Petr Ryška se věnuje sportu a Libor Kuchyňa pak koordinuje komunikaci města s osadními výbory a pečuje o příměstské části.