I když se mu nelíbí, že musí s hazardem končit dříve než další dvě herny ve městě.

„Smířil jsem se s tím, nyní budu hernu, která je na náměstí, předělávat na jiný druh podniku," prozradil podnikatel Roman Caha s tím, že chce udělat z herny restauraci ve stylu šenku, kde si na své přijdou i dámy. „Budeme tam točit čtyři druhy piva, podávat kvalitní vína a pochutiny," prozradil Caha. Otevřít chce nový podnik do tří měsíců.

Chápe, že doba je dnes proti hazardu, ale nelíbí se mu, že další dvě herny budou ještě několik týdnů či měsíců dál fungovat. „Malé ryby skončily, ale velké fungují dál," okomentoval situaci Caha v narážce na to, že na terminálech povolených Ministerstvem financí mohou lidé prohrát velké peníze.

Hlavní problém je v tom, že herny ve městě měly povolení od dvou různých subjektů. Ty povolené městem k dnešní- mu dni končí. To se týká právě provozovny Romana Cahy.

Některé výherní terminá- ly však povolovalo Ministerstvo financí, a to zatím nedotáhlo všechny administrativní kroky ke konci. V Třešti jde o podniky Berentzen v Sels- ké ulici a o bar v Roosewel- tově ulici, kterému lidé říka- jí sedmičky. Jejich činnost ukončilo v minulých měsících ministerstvo. Provozovatelé však využili práva na odvolání.

„Provozovatelé využili svého procesního práva a podali ve věci rozklad," uvedla Michaela Tesařová z tiskového oddělení. Platným povolením k provozování hazardních her proto provozovatelé disponují do doby, než rozhodnutí o zrušení povolení nabyde právní moci. A to může trvat i ně- kolik měsíců. „Rozhodnutí o rozkladu bude odesláno do datové schrány příslušné obce," dodala Tesařová.

Starosta Třeště Vladislav Hynk začátkem týdne uvedl, že město zatím žádné pravomocné rozhodnutí o zrušení nedostalo. „Z Ministerstva financí zatím nic nepřišlo. Vyhláška platí, a část automatů tedy k poslednímu červenci končí," doplnil starosta Hynk.

Město Třešť už jednou provozovatelům heren s automaty od města vyšlo vstříc tím, že ukončení posunulo z prosince 2014 na červenec 2015. Podobně ruší automaty například i v krajské Jihlavě.