Zajímavý bude zejména areál dopravního podniku v Brtnické ulici, kde bude vedle stávajícího vozového parku vystaven také nový typ trolejbusu Škoda 32 Tr. Deset nízkopodlažních vozů již dopravní podnik koupil s tím, že by měly zhruba za rok vyjet do ulic Jihlavy. V sedmi případech půjde o parciální trolejbus, který zvládá jízdu i bez „drátů“. Celkem vyšly na 129 milionů korun, výrazně pomohla evropská dotace.

V areálu Služeb města Jihlavy v Havlíčkově ulici se pak připomene čtvrtstoletí od založení společnosti. „Veřejnost se může těšit na výstavu komunální techniky a komentované prohlídky v ekocentru i na sběrném dvoře. Dobrovolníci si budou moci vyzkoušet práci s uličními vysavači,“ poodhalil mluvčí Martin Málek. Pro děti bude mít sladkosti a dárečky mýval, maskot Vodního ráje. Ostatní si mohou o odměny zasoutěžit v sběrném dvoře.

Komentované prohlídky pak nabídne útulek pro opuštěná zvířata. Kromě toho tam bude vystavená technika městské policie a připravený preventivní program pro děti. Mezi areály budou jezdit retrolinky, v den akce je navíc MHD po Jihlavě zdarma.