„Lehce zraněného muže, který měl pouze oděrky, převezla do nemocnice sanitka. Ženu musel s vážnějším zraněním transportovat vrtulník,“ informoval mluvčí záchranky na Vysočině Petr Janáček. Ten také na sociální síti upozornil, že muž měl přilbu, zatímco žena nikoli.

Nehoda se stala ve směru na Kostelec a příčinou střetu bylo pravděpodobně nedání přednosti v jízdě osobnímu autu ze strany řidiče elektrokoloběžky. „Při dechových zkouškách policisté požití alkoholu nezjistili. Místo nehody ohledali a zadokumentovali. Na vozidle vznikla škoda přibližně za devadesát tisíc korun. Nehodu a její okolnosti policisté prošetřují,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Obžalovaný Ladislav Sekana (vpravo) se svým obhájcem Radkem Ondrušem.
Plukovník na Vysočině měl nutit vojáky, aby přispívali na černý fond

Jen od začátku letošních prázdnin musely posádky záchranářů na Vysočině řešit osm pacientů po nehodě na koloběžce. „Nutno podotknout, že polovina z nich bourala bez ochranné přilby a dvě osoby se dokonce ještě na cestu posilnily alkoholem. Jde o velmi nebezpečnou kombinaci, před kterou bychom rádi varovali,“ upozornil Janáček.

Nejčastějším zraněním u koloběžkářů jsou podle záchranářů právě úrazy hlavy, následují poranění horních či dolních končetin.