Prvenství získalo družstvo Gymnázia Na Pražačce z Prahy ve složení Daniel Karlík, Vít Machanec a Kateřina Zemanová, vedené profesorem fyziky a matematiky RNDr. Jaroslavem Krejčím. Druhou příčku vybojovali gymnazisté z Chomutova, jako třetí se umístil tým Gymnázia Lovosice. Studenti Střední průmyslové školy ze Sokolské ulice v Brně skončili na čtvrtém místě, páté místo patří dalšímu družstvu z Gymnázia Na Pražačce.

Cílem soutěže je prohlubování znalostí především 
z fyziky a také popularizace energetiky jako oboru budoucnosti. O smyslu motivace ke studiu technických oborů a šíření objektivních informací hovořila moderátorka Nikola Birklenová se správcem jaderného paliva a předsedou poroty Jiřím Geržou z Dukovan, jedním z lektorů besed o energetice na školách. Účastníci finále museli prokázat vedle vědomostí i fyzickou zdatnost, psychickou vyrovnanost a manuální zručnost. Stejné schopnosti musí mít například operátor jaderného bloku. Náročné disciplíny osvěžila hrou na elektrické housle virtuoska Ilona Stryová. K pobavení všech si vítězný tým na závěr vyzkoušel demonstrační metodu výroby elektřiny za pomoci liščího ocasu a ebonitové tyče.

Své znalosti otestovali také žáci a studenti, kteří zasedli v hledišti. Diváckou cenu za vědomostní test si nakonec odnesl David Šlachta ze Střední průmyslové školy v Třebíči, fotosoutěž vyhrál Josef Jelínek ze SŠ PTA v Jihlavě. Hodnotné ceny dodal hlavní partner projektu, firma ČEZ. Odpoledne se finalisté zúčastnili exkurze do jedné z větrných elektráren u obce Věžnice.

„Soutěž má rozhodně přínos, protože se studenti připravují už doma a na internetu, kde najdou spoustu poznatků. Také tady to setkání je pro ně zajímavé a užitečné – pro další zaměření studia i budoucí zaměstnání," řekl nehrající kapitán vítězného družstva Jaroslav Krejčí. Jeho studenti se soutěže zúčastňují pravidelně několik let a vždy se probojují až do samotného finále.

Pódiové finále „Hra o liščí ocas" je vyvrcholením korespondenční soutěže „Co víš o energetice" pro mládež ve věku 14 – 18 let. Koná se v rámci projektu besed „Energie – budoucnost lidstva", který patří ke vzdělávacímu programu ČEZ. Třicátého prvního korespondenčního kola soutěže se zúčastnilo celkem 125 družstev ze základních a středních škol z celé České republiky.