Totálně vyprodaná představení hlásí kino CineStar v jihlavském centru City Park i třešťské kino.

„Ve čtvrtek jsme promítali pětkrát, film vidělo celkem 648 diváků. Denně nabízí osm představení, která jsou vesměs vyprodaná. Film budeme nabízet zhruba měsíc, uvidíme podle návštěvnosti," uvedl v pátek vedoucí pobočky CineStar Jihlava Jiří Scháněl.

Vyprodané bylo také páteční promítání v třešťském kině, které proběhlo den po premiéře. „Máme rezervováno všech 218 míst v sále. Zájem je velký. Další promítání je v Třešti v plánu v sobotu 21. února, zatím je zamluvených 108 lístků. Myslím si, že rezervací ještě přibude od těch, kteří se nedostanou na páteční promítání," sdělila v pátek vedoucí odboru kultury a propagace třešťského městského úřadu Michaela Marešová. A doplnila, že pokud bude o film zájem, zařadí ho ještě i do březnového programu. „Recenze kritiků nejsou moc pochvalné. Ale diváci jsou zvědaví, láká je nevšední téma i velká reklama," dodala Marešová. V kině nyní nabízí další trháky, které zvyšují návštěvnost. Je to film Babovřesky 3 a Fotograf.

Nad očekávaní velký zájem o film Padesát odstínů šedi zaznamenali také v jihlavském kině Dukla. „Tento film je výrazně více navštěvovaný než jiné filmy. Dvě čtvrteční představení ve velkém sále s kapacitou 162 míst byla vyprodána z 90 procent, chybělo jen pár míst. To samé se opakovalo také v pátek. A víkend se ponese v obdobném duchu," zmínil Lukáš Fous z kina Dukla.

Noví diváci

Film s prvky romantiky i erotiky můžete v tomto jihlavském kině zhlédnout do konce února, v případě zájmu se bude promítat i v březnu. „Tento film do kina Dukla přitáhl i nové diváky, kteří u nás ještě nebyli, to je další jasné pozitivum," dodal Fous. Do kina Dukla návštěvníky nalákal i dárkový voucher s balíčkem kosmetiky, kterou nabízeli do konce loňského roku.

Filmové zpracování příběhu tajemného podnikatele Christiana Greye a nezkušené studentky Anastasie Steelové a jejich zvláštního vztahu si ve čtvrtek nenechala ujít ani Daniela Novotná z Jihlavy. „Oproti knižní předloze, která nabízí otevřený pohled na drsné erotické praktiky, je film velmi romantický. To mě zklamalo, čekala jsem větší odvaz. Kniha je lepší. Ale jinak to zpracování předčilo moje očekávání a celkově se mi film i tak hodně líbil. Velmi oceňuji soundtrack, který se povedl a dobře doplňoval atmosféru celého filmu," řekla Novotná s tím, že na film dorazily spíše ženy, muži tvořili asi dvacet procent publika.

„Film je přístupný od patnácti let a přijde mi, že je to adekvátní. Nic opravdu kontroverzního ve filmu není," popsala další dojmy Novotná.

ZUZANA MUSILOVÁ