Kalina, který se po loňských komunálních volbách stal náměstkem primátora na jihlavské radnici a předtím pracoval jako sládek a výrobní ředitel v jihlavském pivovaru Ježek, byl předsedou organizace zvolen podruhé.

Naopak nováčkem v nejužším vedení organizace je místopředseda Miroslav Švihálek, který pracuje jako výchovný poradce na ZŠ Seifertova.

Dále byli za místopředsedy zvoleni Petr Piáček a Josef Kodet, ve výboru jsou Lucie Lukšů, Pavla Radová, Vilém Antonů, Milan Horký a Libor Řezáč. Novými jmény v městském výboru jsou František Fiala a Norbert Nejedlý. „Jsem rád, že můžeme pokračovat v práci, kterou jsme započali před dvěma lety, a děkuji tímto předchozímu výboru, členům a našim sympatizantům, že pomohli vrátit KDU-ČSL čtyři mandáty v zastupitelstvu. Nový výbor má před sebou další úkol v podobě dvouciferného procentuálního zisku v dalších komunálních volbách. To je moje ambice a cíl celého výboru," řekl na výroční členské schůzi Kalina.

Jihlavští lidovci zažívají úspěšné období. KDU-ČSL zůstala jedinou tradiční stranou, která v podzimních komunálních volbách navýšila počet mandátů v jihlavském zastupitelstvu. Výrazná obměna partajního vedení a jeho omlazení se ukázalo jako krok správným směrem.

Kalina teď bude usilovat o obhajobu ještě významnější funkce. „Jaromír (Kalina) má jednoznačnou podporu celé jihlavské základny k obhajobě postu krajského předsedy a považujeme za správné, aby mohl promluvit i do celostátní politiky. Má výborný přehled a může vnést svěží vzduch jak do politiky KDU-ČSL, tak do politiky vůbec," doplnil zprávu z výroční schůze nově zvolený místopředseda jihlavských lidovců Švihálek.