Právě stavba nové tréninkové haly ovšem ještě více prohloubila propast mezi koaličními partnery, kteří momentálně vládnou jihlavskému magistrátu.

„Zelení se snaží výstavbu zastavit všemožnými prostředky a očekávám, že na projednání pozvou spoustu odpůrců výstavby. Prosím tedy ty, kteří výstavbě haly fandí, aby ji přišli podpořit,“ vyzval fanoušky hokejové Dukly první náměstek jihlavského primátora Radek Vovsík.

A ti jeho výzvu vyslyšeli a dnes vyrazí na radnici. „Již na 14.30 je naplánován sraz fanoušků Dukly u stadionu a na 14.45 pochod za novou halu směrem na radnici. Od 15.00 proběhne shromáždění pred radnicí,“ prozradil na webu Dukly program dnešního odpoledne jeden z fanoušků Ondřej Follprecht.

Podle Strany zelených měla dnešní prezentace a diskuze být jakýmsi referendem o tréninkové hale, na němž se vyjádří takzvaná mlčící většina.

„Pokud se zde sejde slušný vzorek lidí, který řekne, že halu chce, uznáme to. Jinak si totiž myslíme, že by se ve městě mělo investovat do důležitějších věcí.

Například do chodníků nebo kanalizace,“ nechal se slyšet Vít Prchal, který v jihlavském zastupitelstvu hájí barvy Strany zelených.
Veřejné projednávání na magistrátu začíná dnes v 16 hodin.