Tam v neděli 19. dubna proběhne rakouský závod evropského seriálu Eurojack 2015. Pro přihlášené zájemce bude doprava zdarma.

Start výpravy je plánován na 9 hodin z Masarykova náměstí v Jihlavě. Předpokládaný návrat do Jihlavy je v 19 hodin. Pokud máte zájem strávit jednu dubnovou neděli na dřevorubeckých závodech u našich jižních sousedů, neváhejte a přihlaste se organizátorům na e-mail: vladimir.masilko@jihlava-city.cz. Město hradí pouze náklady na cestu. V případě nízkého počtu zájemců si vyhrazuje možnost zrušení akce.

„V Rakousku se dřevorubecké klání stává velmi rychle národním sportem, o čemž svědčí každoroční mnohatisícová návštěvnost a s tím související atmosféra. Dokonalé zázemí mimo jiné s velkou jídelnou, spoustou stánků i výstavou lesní či zemědělské techniky skýtá podívanou nejen pro skalní fanoušky závodů Eurojack," řekl Vladimír Másilko z odboru životního prostředí, organizátor závodu v Jihlavě.

Základna fanoušků dřevorubeckých sportů se v České republice utěšeně rozrůstá. Velký podíl na tom má už tradiční konání závodu evropského seriálu dřevorubeckých sportů Eurojack v Jihlavě. Ten zde bude už počtvrté a letos půjde o obzvlášť sváteční událost.

„Letošní ročník bude vyvrcholením celého evropského seriálu, v Jihlavě proběhne finálové klání, při kterém se rozhodne o majiteli poháru mistra Evropy pro rok 2015," pozval ke sledování divácky velmi atraktivních závodů Másilko. Právě pořadatelství evropského finále v Jihlavě je důvodem přesunu termínu konání z tradičního druhého červnového víkendu na 8. a 9. srpna.

ZUZANA MUSILOVÁ