„Sbírka byla zahájena předposlední týden v srpnu a potrvá až do soboty 30. září. Finální částku za opravu dresu zatím nechceme zveřejňovat,“ informoval předseda výboru Spolku fanoušků HC Dukla Jihlava Rostislav Krutiš.

Hned v počátku sbírky však spolku nezištně několika tisíci korun přispěla na opravu dresu jedna nejmenovaná firma. „Sbírkou chceme dát možnost také široké veřejnosti, která si tak může upevnit vztah k Dukle,“ dodal Krutiš s tím, že pokud se vybere víc peněz, tak budou použity na činnost spolku a další podporu Dukly. Případným partnerům a všem, co přispějí, potom spolek chce veřejně poděkovat.

Opravit se musí upadlý rukáv, ale i další části dresu, na kterém se podepsal čas. „Před třemi roky rukáv podpálili hosté z Havířova ještě před začátkem zápasu na stadionu. Svým činem se potom řádně pochlubili,“ připomněl Krutiš. Velký dres se v hledišti neobjevil už tři roky. Jeho obnovená premiéra by měla nastat v pátek 8. září, kdy budou jihlavští hokejisté hostit Mladou Boleslav.

„Rádi bychom dres také vzali na nedělní zápas proti HC Sparta Praha,“ prozradil Krutiš. Toto utkání se bude konat v neděli 10. září v pražské O2 aréně a bude ho živě přenášet ČT Sport. V televizi by se tak mohla objevit i chlouba Horáckého zimního stadionu.

Číslo účtu, kam případní zájemci mohou posílat peníze, je možné najít na webových stránkách Spolku fanoušků HC Dukla Jihlava.