„Dnes devítiletá Barunka se na svět rozhodla přijít už v 29. týdnu, kdy vážila pouhých 850 gramů. Je to ale bojovnice a navzdory značnému hendikepu v podobě následků dětské mozkové obrny její okolí pozoruje, jak velké pokroky ve svém životě dělá,“ sdělil Honza Marek tiskový mluvčí pojišťovny Generali, která dobročinnou sbírku pořádala.

Bára bydlí nedaleko Havlíčkova Brodu a navštěvuje jihlavskou speciální základní školu. S pomocí maminky a kompenzačních pomůcek postupně zlepšuje své komunikační a pohybové schopnosti.

„Částka spojená s tímto utkáním poslouží ke koupi speciálního vozíku, který Barunce umožní samostatný pohyb. A určitě uvítá i speciální tablet, díky němuž se jí bude snáz komunikovat s okolím,“ přiblížil využití peněz Honza Marek. Bára si šek převzala na ledě mezi druhou a třetí třetinou.

Na nedělním zápase měla radost nejen Bára, ale i fanoušci Dukly. Jihlavští hokejisté totiž porazili Olomouc 3:0. Zápas si nenechalo ujít 3.978 diváků. Pojišťovna Generali tak Báře věnovala 99 450 korun.