Akce přitom není určena jen pro farníky. „Jde vlastně o den otevřených dveří farnosti, otevřou se prostory kostela i fary pro širokou veřejnost,“ uvedla Jindřiška Váchová z loucké farnosti, která se podílí na přípravě.

Ve farní zahradě budou hrát kapely Lučanka, The Shots a Druhej dech. Mezi nimi bude zejména pro děti loutkové divadlo, pohádka O Budulínkovi. Zajímavé bude také vyprávění Václava Koloucha z Luk nad Jihlavou a Michaely Přibylové, kteří strávili letošní jaro v dětském sirotčinci v Keni.

Během odpoledne proběhne také jedna prohlídka louckého kostela svatého Bartoloměje s průvodcem a celkem třikrát se půjde hromadně do věže. Ve farním sklípku bude naopak probíhat řízená degustace vína. Na té se zájemci dozvědí i mnoho zajímavostí. Pro děti bude připravena řada atrakcí, třeba na řece nedaleko od kostela se bude jezdit na lodích.

Módní přehlídka v Telči.
V Telči se s výstavami rozloučili stylově. Módní přehlídkou

Samozřejmostí je bohaté občerstvení, v nabídce budou steaky, bramboráky, palačinky a další dobroty. Vstupné je dobrovolné a bude použito na probíhající rekonstrukci veřejnosti známého kostela z farnosti. „Výtěžek celé akce bude použit na opravu kostela v Petrovicích,“ poodhalila Jindřiška Váchová.