„Těším se na všechny. Těším se, že přijdou farníci, kteří navštěvují bohoslužby, ale i ti, kteří bohoslužby nenavštěvují, protože i oni do farnosti patří,“ uvedl loucký kněz Miloš Mičánek.

Nejzajímavější část programu se bude odehrávat v kostele. Ve dvě, tři a čtyři hodiny odpoledne proběhnou prohlídky věže s průvodcem, samotný kostel pak bude představen v půl čtvrté. Kromě toho bude od půl třetí hovořit o nedávných zimních olympijských hrách kaplan Českého olympijského týmu Oldřich Chocholáč.

V souladu se sloganem louckého Farního dne, který zní otevřeno od sklepa po půdu bude přístupný i farní sklépek, kde bude probíhat ochutnávka vína. Vstupné se neplatí, bude však možné podpořit libovolnou částkou opravu kostela v Petrovicích, která proběhne letos v létě. V prodeji budou také originální propisky s tématikou petrovického kostela.

Rybník V seči na Jihlavsku.
Letnění se podařilo, na Jihlavsku je nový žabník

Bohatý program bude probíhat na farní zahradě. Tam vystoupí regionální skupiny – v jednu hodinu odpoledne kapela Lučanka, v půl čtvrté se představí The Shots a o dvě hodiny později zahraje Líchbend. Za zdravotním střediskem se pak od půl páté bude hrát divadlo jednoho herce pro děti i dospělé s názvem Tučňáci na arše. Na nedaleké řece Jihlavě pak bude možnost se svézt na loďce.

Během odpoledne bude k dispozici také bohaté občerstvení. Ani letos nebudou chybět například steaky, bramboráky, gulášová polévka, palačinky nebo míchané nápoje. Pro děti bude nachystaný skákací hrad a trampolína nebo malování na obličej. U kostela pro ně pak bude natažena lanová dráha.

Dva týmy deváťáků a jeden tým telčských seniorů se utkali v kuchařské soutěži na Základní škole Masarykova v Telči.
OBRAZEM: Senioři si s deváťáky poměřili své kuchařské dovednosti