Společnost FC Vysočina Jihlava navyšuje svůj základní kapitál, a to ze sedmi milionů na dvacet milionů korun. Navýšení základního kapitálu kvůli vyrovnanosti hospodaření fotbalového klubu doporučila licenční komise Fotbalové akademie České republiky. Pokud by k navýšení nedošlo, mohlo by pak dojít ke ztrátě licence klubu.

„K navýšení základního jmění dochází proto, že fotbal ani hokej nejsou laciné sporty. Jsme pod tvrdou kontrolou fotbalové asociace a z šestnácti klubů patříme k těm, které mají nejnižší základní kapitál. Měli jsme kapitál sedm milionů korun, pro zajímavost, abyste věděli, v jaké společnosti se pohybujeme a jaké máme starosti, Sparta má základní kapitál 1,3 miliardy korun," řekl minulý týden na zasedání jihlavského zastupitelstva František Vaculík, předseda představenstva firmy PSJ generálního partnera FC Vysočina.

Jihlava má v FC Vysočina na základním kapitálu čtrnáctiprocentní podíl. Zastupitelé však minulý týden odhlasovali navýšení podílu na základním kapitálu FC Vysočina z milionu na 1,9 milionu korun.

„Vážím si, co FC Vysočina činí a dělá, je to dobrá obchodní značka a je třeba ji tady mít. Propagaci, kterou dělá, bychom si za peníze, které fotbalu dáváme, jinak nepořídili. Navýšení není nijak dramatické," vyjádřil se na zasedání zastupitelstva Radek Popelka (ANO). „Pro mě je zásadní, že FC Vysočina dostává na mládež kolem pěti milionů, jinak se na klub nedává ani koruna. V minulém volebním období se záležitost navýšení jmění nebo konkrétního příspěvku FC Vysočina nikdy neprojednávala. Navýšení pokládám za správné, FC Vysočina má pro Jihlavu význam, fotbal je civilizační fenomén. Je to mimořádná propagace města," přidal se zastupitel Pavel Šlechtický (KSČM).

V minulém roce FC Vysočina vykázala ztrátu ve výši 3,2 milionu korun. „Bylo by ideální, kdyby byl produkován zisk, to slibuji vždycky, ale když se naplní vize, tak v řádu tří až pěti let to tak bude," prohlásil Vaculík.