Martina ovládá svůj fechtl s přehledem. „On si každej myslí, že ženská patří do kuchyně, ale ono to tak není. Když se jezdit na motorce naučíte, tak to dokážete stejně dobře jako chlapi. Není v tom rozdíl,"  řekla s úsměvem sedmnáctiletá motorkářka.

Závod v Cerekvičce jela v sobotu podruhé. „Jezdím ho, protože mě to hrozně baví. Tady jsou skokánky a vy vyletíte a chvíli letíte vzduchem, to je něco úžasného," rozpovídala se Martina Pojerová. Podle ní je trať v Cerekvičce obtížná, ale protože je místní, zná ji jako své boty. Spolu s Martinou se závodu zúčastnily ještě dvě další ženy. „Holky mi říkaly, že se jim trať zdá těžší než loni.  Hned první skokánek je nově udělaný. Musí se skočit tak, aby se dobře dopadlo, jinak je to špatné. Já jsem ale zvyklá," nebála se Martina. K lásce k motorkám ji přivedl táta.

Na sobotní závod do Cerekvičky se sjelo celkem pětatřicet motorkářů z celé jižní Moravy. Mezi nimi byl i mladý motorkář Jan Trnovský. Ten svůj stroj tři měsíce vlastnoručně rozebíral a pak zase dával dohromady. Před startem měl obavy, aby to jeho stroj vydržel.

„Motorka je vyrobená roku 1975, tak snad vydrží. Je tam hodně skokánků a zatáček," řekl před závodem mladý motorkář. Fechtl si pořídil od svého kamaráda. „K motorce mám velký vzah, protože jsem se jí dlouhou dobu věnoval a skládal," dodal.

Fechtlcup v Cerekvičce se jezdí na motocyklech, které byly vyráběné na Slovensku v Považské Bystrici. „Jsou to motocykly o objemu 50 kubíků, bez úrav, tak, jak je vyrobili s tím, že tady máme některé motocykly, které jsou upravované, ale pouze po domácku," přiblížil Jaroslav Zach, jeden z pořadatelů.

Závodní trať na Fechtlcupu je motokrosová. „To znamená, že zde jsou různé lávky, skoky i zajížďky do hlubokých jam a krouží se dokola," dodal Zach. Vítěz Fechtlcupu získal pohár a další věcné ceny.