Vystoupení Sboru Bosch se konalo v rámci mezinárodního hudebního festivalu „Mahler Jihlava – Hudba tisíců“. Na programu koncertu byla klasická díla Gioacchina Rossiniho, Josepha Schuberta, Antonína Dvořáka a Wolfganga Amadea Mozarta.

Mezi řadou významných hostů uvítal na zahájení koncertu Ralph Carle, obchodní ředitel Bosch Diesel s.r.o., mimo jiné i senátora Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila, poslankyni Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a náměstkyni hejtmana Kraje Vysočina Janu Fischerovou, primátora statutárního města Jihlavy Rudolfa Chloupka a náměstkyni primátora statutárního města Jihlavy Janu Mayerovou.

Firma Bosch je většinou známá jako přední dodavatel automobilového průmyslu nebo jako výrobce domácích spotřebičů a elektrického nářadí. Společnost je úspěšná nejen v technické oblasti, ale díky vlastnímu orchestru má co nabídnout i zájemcům o hudbu. O tom se mohli přesvědčit všichni návštěvníci koncertu. Zhruba 40 hudebníků orchestru předvedlo pod profesionálním vedením dirigenta Roberta Wielanda vynikající výkon a postaralo se o dokonalý hudební zážitek. Benefiční koncert byl doplněn vynikajícím sólem přední české violistky Kristiny Fialové.

Výtěžek z prodeje vstupenek na benefiční koncert ve výši 50 tisíc korun půjde na podporu Urgentního příjmu Nemocnice Jihlava. Na finančním daru se podílela firma Bosch Diesel společně se svými zaměstnanci.

„Benefiční koncert je pro nás velkolepá událost a máme obrovskou radost z toho, že nás podpořila firma Bosch, firma celosvětového významu. Finanční dar využijeme pro účely nákupu moderního zdravotnického vybavení Urgentního příjmu,“ řekla Hana Hladíková, vrchní sestra Urgentního příjmu Nemocnice Jihlava.

„Již zakladateli firmy, Robertu Boschovi, velmi záleželo na nalezení rovnováhy mezi podnikatelskými cíli a sociální zodpovědností své firmy. Jsme si vědomi své společenské zodpovědnosti, a proto dlouhodobě podporujeme v Jihlavě a Kraji Vysočina různé kulturní a sociální aktivity.
K Jihlavě a Kraji Vysočina patří nedílně jméno Gustava Mahlera, ale zrovna tak i jméno firmy Bosch Diesel,” sdělil závěrem obchodní ředitel firmy Bosch Diesel Ralph Carle.

(PI)