Mohl byste popsat, proč jste se rozhodli pro pochod?
Zelení udělali odpor. Jelikož se odsouhlasila stavba druhé haly a oni tomu chtějí zabránit. Přitom si myslím, že k tomu nemají sebemenší důvod. Stavba celkově prospěje Jihlavě, bude sloužit veřejnosti. Lidé budou mít kde bruslit, teď není kde.

Poslouží hala i vám osobně?
Já chodím bruslit hodně často, sice jsem z Nového Města, mám to trošku z ruky, ale myslím, že ta hala se vždycky hodí. Stávající je stará. Jihlava jako krajské město si zaslouží něco nového.

Investice do haly je ale obrovská, myslíte si, že v dnešní době, když je hospodářská krize, by se i přesto mělo do haly investovat?
Investuje se i v jiných městech, tak proč by to nemohlo jít v Jihlavě.

Nemohlo by se investovat do něčeho přínosnějšího?
A do čeho přínosnějšího? Co udělat lepšího pro veřejnost? Je to pro mládež, takto si mohou jít zabruslit. Když tu halu nepostaví, nebude sportovní vyžití. Bude lepší když pak budou mladí někde v parku fetovat? Já si myslím, že tohle je pro ně mnohem lepší. Budou sportovat a nepůjdou někam za drogama.

Takže hala bude podle vás prospěšná i veřejnosti?
Určitě bude prospěšná. Na stadionu se teď nedá pořádat třeba nějaký koncert nebo motošou. Prostě všechno možné pro lidi. I divadelní představení. Já osobně si myslím, že to tady hodně chybí. Multifunkční hala by veřejnosti nabídla mnohem víc než jenom hokej. To už je pouze taková maličkost.