„Fotografie vznikající na mikroskopu gymnaziální badatelny zaujaly na republikovém finále soutěže Enersol natolik, že nám byla nabídnuta možnost výstavy na mezinárodní přehlídce této soutěže,“ uvedl ředitel Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy Jihlava Libor Fasora. Druhou školou, která v lomu bádá, je Gymnázium Jihlava.

Makrofotky ukazující například jepice, mšice nebo zelené listy z jihlavského lomu v Rakousku obdivovali nejen zástupci hostitelské země, ale také Německa, Slovinska, Polska, Slovenska nebo České republiky. Videa studentů je možné dohledat na webových stránkách YouTube.

Jihlavský lom studenti navštěvují od roku 2016. Pro veřejnost je však nepřístupný. Vývoj přírody tam probíhá už šestnáct let bez jakýchkoliv dalších okolních vlivů. Proto se tato oblast mohla stát moderní učebnicí pro středoškolský tým.

Na tomto projektu s názvem Krása dokonalosti ukrytá v detailu se podílí skupina deseti nadšenců, která se postupně rozšiřuje o další pedagogy i studenty.