„V pondělí 22. února v obchodním domě na ulici Romana Havelky v Jihlavě přišel majitel o svoji peněženku, když mu vypadla z kapsy na zem. On si toho nevšiml. Že peněženku nemá, zjistil až u pokladen, kde chtěl zaplatit. Peněženku začal hledat, úspěšný ale nebyl. Peněženku totiž mezitím vzal nepoctivý nálezce a přisvojil si ji," popsala případ policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Kromě peněz byla v peněžence platební karta a doklady. Následně se ukázalo, že se zloděj neúspěšně pokusil kartu využít k platbám na internetu.

Policie po zloději pátrá. Hrozí mu trest za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního karty. Policisté vyhodnotili v obchodním domě také záznamy z kamer. Zjistili, že se v obchodě a kolem něho pohyboval muž, jehož totožnost by policisté v zájmu probíhajícího prověřování potřebovali zjistit a žádají veřejnost o spolupráci. Mužž měl na sobě oblečenou bundu modré barvy a tmavé kalhoty, obuté měl černé sportovní boty s bílými pruhy.

Kdo ho pozná nebo má informaci o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, ať se přihlásí na tísňové lince 158. Policisté uvítají také jakékoli jiné informace směřující k objasnění případu.