Snímky jsou z obce na Jihlavsku, pro kterou k oslavám sedmi set let od založení natočil zdravici sám Karel Gott. Originálně pojatý e-mail uspěl další rok také v celorepublikové soutěži Zlaté pero. Porota ocenila nápad a především výborně napsaný text originální žádosti. „Nikdy jste v X (jméno obce - pozn. red.) nevystupoval a asi ani nebudete, poněvadž naše obecní kasa je furt prázdná,“ napsal například Zdeněk Buchtela, ale ujistil Mistra, že z případné audio zdravice by lidi v této obci žili dalších sedm set let.

Poznáte městys na Třebíčsku?
Fotokvíz: Poznáte městys na Vysočině, který má mnoho společného s komiksem?

Na začátku letošního června však v obci měli jinou akci - oslavili šedesát let základní školy. U té příležitosti mohla veřejnost poprvé vidět, co vše se v nedávné době podařilo za desítky milionů opravit, vybudovat a vybavit. Po náročném oddobí si mohlo vedení obce spolu s místními užít povedené oslavy a teď už je potřeba myslet na to, jak zmodernizovat sousední mateřinku.

Zkuste si tipnout třeba se členy rodiny, odkud snímky jsou. Ve fotogalerii se následně dozvíte, jestli jste hádali správně.