Na telčské náměstí se vždy sjede kolem sto osmdesáti strojů do roku výroby 1980. Které to budou konkrétně, to organizátoři předem nevědí. Mnozí se rozhodují dle počaí. „Jezdí k nám lidé z okolí i hodně zdaleka, třeba z Liberce nebo Chomutova. Pravidelným účastníkem je Jaroslav Pokorný z Dačic, ten se může pochlubit například americkým elektromobilem z roku 1906, který dokáže ujet na jeden zátah přes čtyřicet kilometrů. Je to velmi tiché auto, vůbec neslyšíte, že jede,“ řekl organizátor Jan Wimmer ze Spolku telčských velocipedistů.

Co vás čeká? Poslechnout si můžete hudební skupinu Sebranka z Dačic. V 11.20 a ve 13.20 můžete zhlédnout retro módní přehlídku. Přesně ve dvanáct hodin se podíváte na projížďku velocipedistů a historický požární útok dobrovolných hasičů z Hodic. Ve 12.30 a ve 13.30 na pódiu na náměstí uvidíte vystoupení taneční skupiny Mrákotínské baletky. Kdo z účastníků byl nejlepší, to se dozvíte po čtrnácté hodině.

Dále můžete po celý den zavítat na minivýstavu nových modelů automobilů Škoda s možností projížďky vystavenými automobily. „Děti i dospělí si budou moci na speciálním trenažéru vyzkoušet, jak probíhá dopravní nehoda. To pro ně bude určitě velmi zajímavé a užitečné. Tuto atrakci připravil BESIP,“ doplnil další program Wimmer.

Veteránskou revui každý rok navštíví několik tisíc lidí. Kdo má rád staré stroje, může se na náměstí v Telči vydat také v sobotu 20. srpna. To tam budou k vidění historické traktory z Rakouska.

Fotogalerie je z loňského roku.