Zatímco zhruba tři sta lidí přímo z Rantířova podepsalo petici, kde s tím nesouhlasí, dalších více než sto padesát lidí z pbce i okolí Jihlavy tento záměr podporuje. Na rantířovský obecní úřad nyní dorazila petice od sympatizantů nové linky, mimo jiné podepsaná i zaměstnanci firmy.

„Já vnímám novou galvanovnu v průmyslové zóně 
v Rantířově jako dobrou věc, která regionu naopak pomůže, vzniknou nová kvalifikovaná pracovní místa. Naše petice kolovala mezi lidmi, je na ní přes sto padesát podpisů. Byli bychom rádi, kdyby zastupitelstvo obce záměr nakonec podpořilo," řekla Hana Stránská s tím, že odpůrci se ozvali příliš pozdě. Se vznikem nové linky podle vedení obce nesouhlasí asi tři stovky ze 475 obyvatel Rantířova. Argumentují řadou negativních dopadů na život v obci.

„Myslím, že takový provoz nepatří do blízkosti rodinných domů, dětského a fotbalového hřiště a školky. K tomu je vyhrazena průmyslová zóna v Jihlavě," uvedla anonymně žena ze sousedství areálu s tím, že o záměru firma dostatečně neinformovala. Firma oponuje, že už od začátku nabízela spolupráci, mimo jiné i vytvoření pracovní skupiny, ale nikdo z obce ani obyvatel zájem neprojevil.

Na obecním úřadě v Rantířově tak nyní leží dvě petice, týkající se vzniku nové galvanovny. „Stanovisko obce se ani teď nemění. Dá se říct, že většina Rantířovských je proti, a obec stojí za těmito lidmi. Pod petici, která linku schvaluje, se podepsalo jen asi deset lidí s adresou přímo v Rantířově. Každopádně si ceníme všech názorů," vyjádřil se starosta Rantířova Tomáš Novotný.
Upozornil na to, že v petici sympatizantů je chybně uvedeno, že obec podporuje jakýkoli rozvoj průmyslové zóny. „Došlo asi k nepochopení. My sice určitě stojíme o rozvoj stávající výroby, která je takzvaně drobná řemeslná. Ale galvanovna je provoz, který na tomto místě opravdu nemá co dělat," dodal Novotný.

Všechny obavy Rantířovských mírní jednatel firmy M-Kovo Tomáš Mičke, podle něj bude nová galvanovna bezpečná a vše bude fungovat podle daných norem. „Podobná zařízení fungují v řadě jiných obcí, a to nejen v Česku, ale i v zemích s mnohem přísnější ekologickou legislativou. Jsem proto rád, že se teď ozvala i druhá strana, která naši firmu podporuje. Humbuk kolem nové linky je zbytečný," podotkl Mičke.