Alespoň podle spoluorganizátora akce Miloše „Jurdy“ Jurače, který je mimo jiné muzikantem kapely Divokej Bill.

„Myšlenka byla taková, že půjde spíš o setkání, spoustu muzikantů z kapel ani neznám,“ zmínil Jurda.

V sobotu se pod sjezdovkou od 17.hodiny sešlo něco málo přes sto platících návštěvníků. „Propaganda Předfestu byla schválně nízká, počítali jsme s návštěvou do dvou set lidí, což se naplnilo,“ řekl Jurda. „Celá akce byla ochutnávkou kapel, které budou hrát na festivalu Čeřínek i těch, co se na velký festival nevešly,“ vysvětlil Jurda.

„Na přípravě jak sobotního festivalu, tak i podzimního Čeřínek festu maká spousta nadšenců,“ ocenil každou ruku přiloženou k dílu tvůrce festivalu Jurda.

Na sobotním minifestivalu, jenž vyrostl na asfaltové ploše pod sjezdovkou vedle restaurace, zahrála třeba kapela Social Band, která bude k vidění i v září na festivalu Čeřínek, stejně jako HakMak. Dále se předvedla také skupina Šatlava. Ta dříve hrála také jako předkapela Divokýho Billa. Na pódiu dostala prostor třeba i jihlavská formace Straight.

Druhý ročník festivalu Čeřínek se letos bude konat 5.září a vystoupí na něm dále i skupiny známější širšímu okruhu lidí, například Lety mimo, Imodium, Medvěd 009, Cocotte minute a samozřejmě nebude chybět kapela Divokej Bill, které je Jurda stálým členem.

Pódium zářijového festivalu bude přibližně deset metrů od turistické chaty Čeřínek, vedle bude připraven i velký pivní stan s kapacitou čtyř tisíc míst k sezení.

Pozvané kapely začnou hrát úderem jedné hodiny odpoledne.