V galerii Na schodech v Křížové ulici byla k vidění výstava prací nově přijatých studentů. Pro mnohé z nich to byla první veřejná prezentace. Po celé slavnostní zahájení bylo možné občerstvit se jednohubkami a projít se po budově i po rozlehlé školní zahradě. Prváci obdrželi indexy, podobně jako na vysoké škole.

Na uvítanou každý z nich dostal tričko a drobné výtvarné potřeby. O půl jedné vyrazil autobus na chatu do okrajové části Jihlavy, do Vysoké, aby si ji rodiče i jejich děti mohli prohlédnout. Je to místo konání mnoha výtvarných akcí. O prázdninách to byla letní malířská škola, nedávno zde proběhlo sochařské sympozium, jehož výsledky jsou k vidění ve Smetanových sadech.

Chata bude vytížená až do konce října. Studenti tam budou jezdit na malířské plenéry či na další sympozia, plánuje se dřevosochařské. „Tam to dýchá,“ popsal atmosféru na chatě ředitel SUŠG Milan Dušák.

Zpět do galerie

Z Vysoké se jelo zpět do centra města. V galerii Jána Šmoka ve Dvořákově ulici předvedli svá díla starší studenti. A nakonec se prváci ubytovali buď v internátech, nebo na privátech, které si sami zajistili.

Na SUŠG přišli na to, že je dobré být pro město partnerem a podílet se na kulturním dění. Nedávno skončené sochařské sympozium přineslo městu nové sochy. „Na sochy ve Smetanových sadech jsem zatím zaregistroval samé pozitivní ohlasy. Město navrhlo, že by se akce mohla stát tradicí a příští rok by se tesalo do žuly místo do pískovce,“ prozradil Dušák.

SUŠG se bude také podílet na nadcházejícím mezinárodním festivalu dokumentárních filmů. Pro potřeby filmařského workshopu poskytne tělocvičnu i školní budovu.