„Práce začaly, jen nyní jsou přerušeny z důvodu mrazu. Bude se dělat nová sedlová střecha, celkové zateplení budovy, barevná fasáda a všechna sekční vrata, která tam jsou,“ uvedla starostka Kamenice Eva Jelenová. K výměně některých oken došlo už v minulých letech, ostatní to čeká letos. „Jsme hrozně rádi, že se podařilo sehnat dotaci a zbrojnice se opraví. Hlavně, že se udělá střecha,“ řekl starosta SDH Kamenice Jiří Nevosad.

Pod sedlovou střechou, kde jsou již nyní vidět instalované trámy, budou mít hasiči menší sklad. „Jsme zařazeni v JPO III, máme dojezd dvacet minut na dálnici, a proto tady máme deky a várnice na čaje, když se stane větší nehoda,“ vysvětlila Jelenová.

Co se další výbavy týká, hasiči v Kamenici mají ve výbavě cisternovou automobilovou stříkačku Tatra 148 o objemu cisterny 7000 litrů s čerpadlem Rosenbauer a dopravní vozidlo Avia A30. K tomu také několik přenosných stříkaček, motorové pily, elektrocentrálu, plovoucí čerpadlo a dýchací techniku. „Hasiči mají, co si přáli, a jsou vybavení dobře. I hasiči v Kameničce mají od loňského roku nové auto pro devět osob,“ dodala Jelenová.

Současná zbrojnice slouží hasičům již od roku 1977 a rekonstrukce za šest a půl milionu by měla být hotova do letošního září. „Už byla potřeba jako sůl,“ přiznal Nevosad a dodal: „Bude potřeba i rekonstrukce vnitřních prostor, ale to není tak důležité, jako že nám teklo do garáží.“ Sbor čítá 132 hasičů a loni měl devatenáct zásahů. Je aktivní také na poli kultury, pořádá masopust, ples nebo košt mladých vín.