Okrsková soutěž byla pro Mysletice neobyčejně úspěšná. Mezi šesti sbory dobrovolných hasičů měla totiž obec, ve které žije jen přes sto obyvatel, hned dva týmy. Zatímco Mysletice A s přehledem zvítězily a postupují do okresního kola, Mysletice B skončily na druhém místě. Boj o druhé místo pak těsně prohráli hasiči ze Strachoňovic, kteří skončili třetí. Za stupni vítězů se pak umístil SDH Telč.

Na hasiče z Mysletic tak nyní čeká konkurence z celého okresu. „Dost vyhrávají, ale jak se jim bude dařit v okresním kole nevím. Jsou tam trochu jiné podmínky než v okrskových soutěžích,“ připomněl Antonín Špička z hasičského sboru, že se mladí členové sboru budou muset vypořádat s odlišnou technikou.

Graffiti v Bezručově ulici je po měsíci práce hotové. Foto: Magistrát města Jihlavy
OBRAZEM: Hotovo. Graffiti na zdi u parkoviště je kompletní

Dobře si vedly i ženy z Mysletic, které se sešly po tříleté pauze a hned se umístily na druhém místě, nestačily pouze na hasičky ze Strachoňovic. Starší muži obsadili ve své kategorii třetí místo. O den později vyrazili hasiči ještě na OpenLigu do Krasonic, kde je ale zpomalily problémy se savicí. „Objednáváme novou savici, ať se to již neopakuje,“ uvedli hasiči později na svém facebooku.

Kromě postupu do okresního kola ale nyní v Mysleticích myslí na II. ročník soutěže v požárním útoku O pohár SDH Mysletice. Soutěže zařazená do Pelhřimovské ligy v požárním útoku se uskuteční v sobotu 23. června odpoledne a pořadatelé zvou mimo jiné na bohaté občerstvení a skvělou muziku.

Na Masarykově náměstí v Jihlavě se 5. června sešli lidé na demonstraci proti premiérovi Andreji Babišovi a chystané vládě s podporou komunistů.
OBRAZEM: Lidé protestovali na náměstí