Tak jako každý rok i letos vyrazí průvod jihlavských havířů na pouť ke Kostelu svatého Jana Křtitele z Křížové ulice. Průvod vyjde v neděli 21. června v 9 hodin a po slavnostní mši, která se odehraje v 9.30 hodin, odstartuje program pro celou rodinu, který je navíc pro všechny zdarma.

Ilustrační foto.
Dvaačtyřicetiletý cizinec posprejoval půl Jihlavy. Policisté ho chytili

Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení a pohádky divadel T.E.J.P., Krtek, Teátr Víti Marčíka, nebo představení slovenského mima Miro Kasprzyka. Divadla se budou střídat s muzikou swingového Bee Bandu, bluegrassových Pražců nebo středověkých Krless. Vystoupí také divoká worldmusic Bra Agas, harmonikář Jiří Hilčer nebo jihlavská Skřípácká muzika. Večírek završí světové hity v podání kapely Spaziergang.

Ilustrační foto.
Nehoda u Rančířova: Cyklistku se zraněním převezli do jihlavské nemocnice

Tradiční součástí havířské poutě u svatého Jána jsou rukodělné dílny, vaření na ohni a degustace všelijakých dobrot napečených a uvařených přáteli Jihlavského havířského průvodu. Novinkou je výstava velkoplošných fotografií, kde bude k vidění třicet nejlepších snímků z posledních pěti ročníků havířského průvodu.