„Slavnost či rituál zakončení sezony je ryze neformálním setkáním s diváky i nediváky, je odstraněním pomyslné čtvrté stěny, která nás po celou sezonu svým způsobem odděluje, je provoláním ke kolemjdoucím, že jsme tady,“ popsala motiv konání akce mluvčí HDJ Mirka Kvíčalová.

Diváci tedy budou mít šanci třeba si i popovídat se svými oblíbenými herci. Ti navíc budou všechny přítomné zvát na příští divadelní sezonu, která se ponese v duchu sdílení.

Divadelníci navážou také na tradici vyvážení ohně. „Na konci loňské sezony jsme poprvé vyvezli na náměstí oheň jako symbol tvůrčí energie, která se po prázdninách očištěna a posílena pobytem venku vrací zpět do divadla. Také letos chceme na tuto nově založenou tradici navázat. Stejně jako formát který bychom mohli nazvat Pobýt spolu. Tentokrát u divadelních písniček zejména z představení uvedených v této sezoně,“ dodala Mirka Kvíčalová.

Slavnostní rozloučení se sezonou začne ve čtyři hodiny odpoledne v horní části jihlavského Masarykova náměstí.

Divadlo letos mezi deseti premiérami uvedlo kupříkladu muzikál Adéla ještě nevečeřela, dokumentární drama 3 100 stupňů Celsia mé krve, fantaskní drama Hra snů, duchařskou komedii Vrátila se jednou v noci, ale i pohádku Maxipes Fík.