V sobotu se v Mysliboři totiž konala akce Lávka, kterou se ve vsi rozhodli oživit po několika letech. „Za komunistů to fungovalo každý rok, pak byl trošku úpadek a naposledy to bylo v roce 2002, takže jsme akci obnovili po třinácti letech," vyjádřil se hlavní organizátor Ladislav Havlík.

Lávku místní stavěli před čtrnácti dny, stihli ji za jedno dopoledne. „Měli jsme na to vor, bylo nás na to asi osm, takže to šlo docela rychle," popsal stavbu lávky Havlík. Kdo tedy chtěl, mohl čtrnáctí dní trénovat. Lávka přes rybník měřila něco kolem čtyřiceti metrů a široká byla dvacet centimetrů. Na této úzké lávce závodníci buď běhali, nebo balancovali s trakařem, anebo jezdili na kole. Jízda na kole přes lávku musela být co nejpomalejší, běh co nejrychlejší a u trakaře se počítal také nejrychlejší čas, přičemž na trakaři jel i další soutěžící.

Všech třech disciplín se zúčastnil i samotný hlavní organizátor. „Taktiku asi nemám. Nejdůležitější je rovnováha, rychlost a nenechat se zmást vlnami," usmál se Havlík.
Před samotnou akcí měl starosta Mysliboře obavy z mála návštěvníků, a měl pravdu. „Trošku mě ta malá účast mrzí, ale co se dá dělat, ona byla spousta akcí v okolí, tak snad příště to bude lepší," řekl organizátor. Akce Lávka se koná pravidelně také v nedaleké obci Růžená. Vesnice se tak spolu chtějí domluvit na spolupráci. „Jeden rok by to mohlo být u nás, jeden u nich, musíme se ještě domluvit," dodal Havlík.

Akci společně pořádali organizace KMK, dobrovolní hasiči a také obec.