Tak budou vypadat víkendová semifinále soutěže Vysočina hledá talent, která se uskuteční o víkendu v jihlavském hudebním klubu Ježek.

Uzávěrka přihlášek byla sice až v úterý, z podkladů, které dostali pořadatelé do rukou už dříve, je zřejmé, že je nač se těšit. „I když se hlásí z hlediska účasti prakticky samí nováčci, dá se říct, že řada z nich dělá hodně zajímavou muziku. A někteří už i delší dobu," naznačil Ondřej Němec, zástupce jednoho z pořadatelů, kdo se do soutěže přihlašoval.

Organizátoři dostali více než dvě stovky přihlášek se základními soutěžními nahrávkami ze všech koutů Vysočiny. Z nich vyberou deset skupin do sobotního semifinále kapel soutěžní přehlídky Vysočina hledá talent a deset zpěváků, zpěvaček či duetů do nedělního pěveckého semifinále soutěže. „V tom se liší letošní ročník od toho loňského, kdy jsme měli jednu kategorii pro všechny semifinalisty," poukázal Němec na zřejmě jedinou odlišnost nadcházejícího druhého ročníku od loňské premiéry.

Jinak čeká diváky na obou dílech semifinále i posluchače Hitrádia Vysočina, které jako jeden z partnerů na soutěži spolupracuje, hodně pestrá porce muziky. „Žánrově je to od folku přes jazz až po rock a metal," potvrdil Němec. „Těm, kteří se věnují muzice a chtějí si soutěž zkusit, jsme chtěli vytvořit prostor, aby se ukázali," dodal.

Deset vybraných semifinalistů postoupí do únorového finále. Výhercem se stane ten finalista, který získá největší počet hlasů od veřejnosti.