Z deště pod okap. Tak si možná letos budou připadat motoristé, kteří hořekovali nad nepohodlnou jízdou po dlažebních kostkách v Telečské ulici. „Zpočátku budou provizorní objízdné trasy přímo v lokalitě. Od určité fáze pak otevřeme jako objízdnou trasu starou tankovou cestu ve vojenském areálu,“ prozradil náměstek primátora pro dopravu Vratislav Výborný.

Po této cestě budou jezdit i městské autobusy na lince číslo 7. Klasickým vozům by cesta po panelech nemusela úplně svědčit, řešení je však nasnadě. „Tuto trasu jezdí převážně malé autobusy, tak by to nemusel být takový problém. Určitě ale bude spojů méně,“ uvedl ředitel Dopravního podniku města Jihlavy Josef Vilím. Očekává se, že stará tanková cesta bude ještě před zprůjezdněním upravena.

Kontejner na bioodpad - ilustrační snímek
Hnědé kontejnery budou stát v blízkosti chatek

Zatím ještě není jasné, kdy přesně se vojenský areál otevře. Odhadem by to mohlo být během letních měsíců. „Třiadvacátého dubna se zavře Wolkerova ulice mezi Seifertovou a Telečskou ulicí a předpoklad je, že patnáctého října tohoto roku bude vše komplet hotové včetně průjezdu Pístovem a nové vozovky,“ uvedl Výborný.

Na Telečské ulici denně parkují desítky aut, která budou muset již za dva týdny stát jinde. I na ně radnice myslela. „Předběžně jsme dohodnutí, že lidem parkujícím na Telečské ulici otevřeme vrata před VZP u krajského úřadu. Nebude to parkování pro všechny, řidiči budou muset prokázat, že bydlí v domě u Telečské ulice,“ řekl Výborný.

Finanční náročnost prací bude třiatřicet milionů, většinu zaplatí vlastník Kraj Vysočina, který pak předá silnici městu. Kvůli sporu se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko neproběhne původně plánovaná rekonstrukce kanalizace pod silnicí.