Koná se v sobotu 15. února od dvaceti hodin v hodickém kulturním domě. Nebude chybět například vyhlášená sladká tombola s více než třiceti cenami. A lákavá je i velká tombola, kde můžete vyhrát kolem 250 cen. K tanci i poslechu zahraje léty ověřená kapela Garde.

Začala plesová sezona. Ilustrační foto
Farní ples v Lukách je téměř vyprodaný

Další specialitou bálu je i útulná hasičská restaurace. „K večeři budeme podávat oblíbené hasičské speciality. Veškeré občerstvení najdete v klubovně hasičské zbrojnice, do které se pohodlně dostanete přímo ze sálu. V naší hasičské restauraci si můžete dát večeři, či jen kávu. Obsluha je zde samozřejmostí,“ zvou na jednu z vychytávek bálu hodičtí hasiči.

Hned o týden později je na řadě masopustní průvod obcí a sousedské posezení. Sraz je v devět hodin. Hasiči vítají všechny, kdo se do průvodu zapojí. Ať už v tradiční, či nezvyklé masce.

Sousedské posezení s hudbnou začne okolo osmnácté hodiny a první soudek piva bude zdarma. Letošní novinkou bude masobraní. To je v plánu na sobotu 23. května.

Střelmistr David Kočka.
Jihlavští dělostřelci se zúčastní festivalu rekordů

Velké oslavy se chystají na 13. června. Ve výčtu velkých akcí nesmí chybět ani oblíbený výstup na Jelení horu, kam 31. prosince 2019 zamířil rekordní počet lidí. Hodičtí hasiči budou účinkovat i na nejrůznějších akcích, například na parním létě a historických slavnostech.

Dle dostupných materiálů byl hasičský sbor v Hodicích založen 27. září 1890 pod číslem 32761. Ještě před tím obec zakoupila na splátky novou stříkačku a částečně též výzbroj v celkové ceně 1 420 zlatých. V začátcích šlo hlavně o formování spolku, vedení, školeí starostů a velitelů. Hasiči si pořizovali soukenné kabátce a celkovou výzbroj.

Český mlýn Jihlava.
Jihlavané budou sáňkovat a běžkovat na Českém mlýně

Je zřejmé, že už v té době se podíleli na společenském životě obce, například pořádali plesy, výlety, zábavy a dokonce hráli divadlo. Ke stříkačce přibyl kůň. Během první světové války byla činnost sboru přerušena. V roce 1919 si sbor dokoupil hadice a postupně si pořizoval další vybavení.

Zajímavosti z historie sboru
V roce 1920 se sbor zúčastnil slavnostního odhalení pomníku padlých v Hodicích, o rok později hodiční hasiči nechyběli při odhalování pamětní desky plukovníku Československých legií Josefu Jiřímu Švecovi.
Dne 12. června 1928 se dvanáct členů ve stejnokrojích zúčastnilo přivítání pana prezidenta T. G. Masaryka v Telči.
Dne 30. ledna 1936 byla přijata první žena do sboru, Františka Kodysová narozena v roce 1894.
Z důvodu nezájmu mladých má hasičský sbor v Hodicích k 31.12. 1959 pouze 20 členů.
V roce 1967 je sboru zajištěna nová motorová stříkačka, je to stříkačka dvoutaktní na dvoukolovém podvozku.
7. září 1996 byla slavnostně otevřena nová hasičská zbrojnice.
V roce 1999 si sbor pořídil slavnostní prapor.