Veřejnost nejvíce zajímá osud developerského projektu Rezidence Vrchlického. Někdejší Štefánikova kasárna byla na začátku roku srovnána se zemí a zájemci o nové bydlení teď trápí nejistota. „Investorem bytového projektu je společnost Rezidence Vrchlického, která je samostatnou firmou založenou právě za účelem realizace tohoto záměru,“ uvedl tiskový mluvčí PSJ Miroslav Fuks.

Holding PSJ byl pouze generálním dodavatelem stavby, investor ale odstoupil od smlouvy a nyní jedná s novými dodavateli ohledně pokračování výstavby. Ta se pochopitelně mírně pozdržela, ale měla by pokračovat.

Další dvě regionální zakázky převzala firma Podzimek a synové. Stala se vedoucím účastníkem realizujícího sdružení nového výukového centra Vysoké školy polytechnické Jihlava. „Totožná společnost tuto roli převzala u další regionální zakázky, do níž jsme zapojeni – rekonstrukce interního pavilonu Nemocnice Jihlava,“ dodal mluvčí.

Pouze holding PSJ pak stavěl P+R parkoviště u ústředního hřbitova. V případě této investiční akce PSJ předpokládá, že ze strany jihlavského magistrátu dojde k odstoupení od smlouvy. „Řešíme s právníky správné vypořádání, aby firma PSJ dostala odpovídající peníze za provedené práce,“ řekl již dříve náměstek primátora Vratislav Výborný (ČSSD).

PSJ vlastní také hotel Gustav Mahler, ale podle mluvčího se jedná o samostatnou firmu, jehož se situace v holdingu netýká. „Případný prodej v budoucnu nelze vyloučit,“ dodal však Fuks.

K situaci ohledně PSJ se na dotaz Deníku vyjádřil i zastupitelský klub ODS. Údajně se nedá říct, že by zpráva o insolvenci byla jako blesk z čistého nebe. „Neoficiální informace byly, ale nikdo se tím nezabýval,“ podotkl Vladimír Hink. „Skoro všechny akce byly pod evropskými dotacemi a do poslední chvíle si všichni mysleli, že to uhrají,“ připomněl Jaroslav Huňáček. „Nevím, jestli bylo úplně fér ucházet se o zakázku v době, kdy vím, že je konec,“ dodal závěrem Hink.