V době, kdy byl starostou a posléze prvním primátorem Vratislav Výborný, seděl Holík v jihlavském městském zastupitelstvu.

Na kandidátce Unie svobody měl ve volbách v roce 1998 číslo 4, ale protože od voličů dostal nejvíce preferenčních hlasů, přeskočil i tehdejšího lídra strany Miroslava Doušu. Ten skončil až třetí a do zastupitelstva se nedostal.

Tehdejší primátor za ODS Vratislav Výborný, který je v současnosti náměstkem primátora v barvách ČSSD, si na Holíka v zastupitelské lavici živě vzpomíná. Legendární hokejista byl prý kritikem. „Byl kritikem všeho a všech, ale rozhodně to nemyslel zle. Prostě viděl věci kriticky a nebál se to říci nahlas. Samozřejmě ne vždy měl pravdu, ale on takový prostě byl," vzpomněl na svého kolegu ze zastupitelstva Vratislav Výborný.

Spolu na ledě

Po celé volební období od roku 1998 do roku 2002 spolu vycházeli bez větších problémů, pouze v době, kdy městská rada doporučila v roce 2002 Holíkovo odvolání z pozice trenéra hokejové Dukly, tak spolu měli menší konflikt. Holík byl totiž poté jednatelem Dukly Jihlava na doporučení městské rady kvůli výsledkům týmu z pozice trenéra skutečně odvolán. „To byl jediný okamžik, kdy jsme měli konflikt, ale později jsme si vše vysvětlili a urovnali," dodal náměstek Výborný.

Vratislav Výborný však vzpomněl na radostnější moment, který mu ve vzpomínkách zůstane celý život. „Jsem moc vděčný, že jsem si s Jaroslavem Holíkem mohl zahrát v jednom týmu. Tehdy, bylo to myslím někdy v roce 2002 nebo 2003, spolu hrála stará gardy z Jihlavy proti staré gardě Komety Brno. To byl zážitek," pozastavil se Výborný nad zajímavým okamžikem, který strávil s Holíkem na ledě.

Nynější náměstek primátora vnímá Holíkovu smrt jako velkou ztrátu nejen pro hokej, ale také pro Jihlavu. I když se Holík narodil v Havlíčkově Brodě, část života prožil právě v krajském městě.

Svíčku na jeho památku můžete zapálit ZDE.